Динамо (Москва) се събуди от дългия сън (видео)

С първия си гол в шампионата новият нападател Фатош Бечирай донесе минималната победа на Динамо (Москва) с 1:0 при гостуването на Уфа в среща от 21-ия кръг на Премиер лигата в Русия. Черногорецът се разписа с глава в 29-ата минута след точно подаване на Дмитрий Живоглядов. По този начин столичани най-накрая сложиха край на негативната си серия от мачове без успех - пет, заради което бяха стигнали много близо до опасната зона. С новите три точки Динамо се отдалечи на 6 пункта от чертата.

При Уфа положението е още по-зле, като отборът няма победа от 7 ноември насам и е сред изпадащите - само на 2 точки от последния Анжи.
Съставът от Москва беше по-добрият на стадион "Нефтяник" през първото полувреме и се възползва от един от малкото си шансове. След почивката домакините бяха облагодетелствани да нападат по посока на вятъра, но пропуснаха да вкарат чрез Дмитрий Стоцкий и резервата Силвестър Игбун, които се оказаха безпомощни срещу отличния днес вратар на гостите Владимир Габулов.

Бившият футболист на ЦСКА Марсиньо записа 45 минути за Уфа.