Тур с престижна победа в Русия, но Белогорие продължава напред в ШЛ

Първенецът на Франция Тур постигна престижна победа в Шампионската лига, след като се наложи като гост над вицешампиона на Русия Белогорие в Белгород с 3:2 (25:23, 22:25, 20:25, 25:17, 15:13) в срещата-реванш от Плейоф 12  пред 4700 зрители в Двореца на спорта “Космос”. Успехът на възпитаниците на Витал Хейнен не бе достатъчен за френския тим да продължи напред, след като загубиха първата среща в Тур с 0:3.

Гостите от Франция играха без основния си реализатор Давид Конечни, но това не им попречи да спечелят първата част с 25:23 и да помечтаят за чиста победа. Това обаче не се случи, след като домакините се разиграха спечелиха втората част с 25:22 и третата с 25:20 и се класираха за следващата фаза на турнира Плейоф 6, където ще срещнат победителя от двойката Ассе Ленник (Белгия) - Диатек Трентино (Италия).

Генадий Шипулин извади от игра своите титуляри след третата част и това позволи на Тур да обърне развоя на срещата и да постигне победа за престиж с 3:2 гейма.

Роман Данилов заби 23 точки (3 аса, 1 блок, 56% ефективност в атака), а Дмитрий Мусерский добави още 12 точки (3 блока, 53% ефективност в атака).
Ветеранът Людовик Кастар заби 21 точки (2 аса, 51% ефективност в атака), а американският център Дейвид Смит добави 14 точки (2 аса, 6 блока, 50% ефективност в атака).

БЕЛОГОРИЕ, БЕЛГОРОД (РУСИЯ) - ТУР (ФРАНЦИЯ) 2:3 (23:25, 25:22, 25:20, 17:25, 13:15)

БЕЛОГОРИЕ: Сергей Антипкин 3, Роман Данилов 23, Марко Ивович 9, Сергей Тетюхин 8, Дмитрий Мусерский 12, Артьом Смоляр 6 - Роман  Мартинюк-либеро (Тарас Хтей 1, Кирил Макешин 3, Дмитрий Красиков 7, Константин Лесик 1, Александър Косарев-либеро, Александър Сафонов 1, Павел Николаенко 2)
Старши-треньор: Генадий Шипулин
ТУР: Йоан Жумел 2, Людовик Кастар 21, Константин Чупкович 8, Адам Уайт 15,  Филип Колин 5, Дийвид Смит 14 - Юбер Ено-либеро (Райко Стругар, Адам Бартош 4, Никола Гардерен 4, Матийо Ожо)
Старши-треньор: Витал Хейнен.