Аркас изигра страхотен мач, но класата на Лубе бе по-голяма

Шампионът на Турция Аркас спор (Измир) изигра най-силния си мач в тазгодишното издание на Шампионската лига, но това не бе достатъчно за победа. Възпитаниците на Глен Хоуг загубиха като гост срещата-реванш от Плейоф 12 от Кучине Лубе (Чивитанова) с 1:3 (14:25, 25:23, 18:25, 30:32), въпреки че играха като равен с равен след първата част.

Френският диагонал Антонен Рузие заби 21 точки (2 аса, 1 блок, 49% ефективност в атака) за Аркас, но това не бе достатъчно за успех.

Османи Хуанторена се отличи с 12 точки (3 аса, 1 блок, 47% ефективност в атака, 27% перфектно и 40% позитивно посрещане)за Лубе. Иван Милкович изигра най-слабия си мач за Лубе от началото на сезона и за гейм и половина не записа точка. Заменилият го Алесандър Фей добави 10 точки (1 ас, 47% ефективност в атака).

Така Лубе се класира за Плейоф 6, къде ще срещне победителя от двубоя Модена - Халкбанк.