Арсенал не иска титлата, провали се срещу Суонзи (видео)

Арсенал пропусна великолепна възможност да се доближи до лидера в класирането Лестър, след като загуби с 1:2 от Суонзи на "Емиратс". Отборът на Арсен Венгер изостава на 6 точки от Лестър и на три от Тотнъм. Успехът бе много ценен за гостите от Уелс и ги отдалечи на шести точки от зоната на изпадащите.

Лондончани загубиха три поредни двубоя за първи път от 2010 г. и получиха тежък удар в сезон, който е определян като най-добрия шанс на отбора да стане шампион от години насам. Суонзи пък направи хубав подарък на мениджъра си Франческо Гуидолин, който преди мача бе приет в болница с проблеми с дишането.

Арсенал започна срещата на високо темпо и още в 10-ата минута Алексис Санчес бе близо до гола. Чилиецът не успя при първия си опит за удар, но след това прави топката покрай Фабиански, но тя се удари в гредата и се върна в ръцете на вратаря. Пет минути по-късно Алексис намери Джоел Кембъл и той с великолепно изпълнение откри резултата.

Лондончани имаха тотално преимущество в този период, като дори Белерин си позволи да стреля от над 30 метра. Развоят на мача не предвещаваше това, което последва. В 32-ата минута Месут Йозил загуби елементарно една топка, а Джак Корк изведе Уейн Раутлидж сам срещу Чех, а халфът завърши под погледа на наблюдаващата го защита на Арсенал.

Четири минути преди края на първото полувреме Оливие Жиру имаше великолепна възможност да изведе "топчиите" напред. Той получи топката от Мертезакер и напълно непокрит, от отлична позиция в наказателното поле уцели гредата.

Отборът на Арсен Венгер се хвърли да търси победата след почивката, но това откри пространства за Суонзи и нестабилната защита на домакините имаше проблеми. В 65-ата минута Гилфи Сигурдсон нахлу в наказателното поле и преодоля Чех, но от много малък ъгъл не успя да насочи топката в мрежата. Алексис Санчес бе един от най-активните в срещата. В 68-ата минута той удари греда за втори път в срещата, този път от фаул.

15 минути преди края Суонзи поведе. Вратарят на "артилеристите" Петр Чех имаше основна заслуга за гола. След центриране на Сигурдсон чехът излезе, но не прецени ситуацията, топката мина покрай него и Ашли Уилямс я добута в мрежата. Това бе първо попадение за бранителя от март 2014 г.

След гола Арсенал опита да стигне поне до точка, но постепенно губеше увереност и положенията пред Фабиански бяха рядкост.