Тренто със загуба №4 в Италия (СНИМКИ)

Шампионът на Италия Диатек Трентино (Тренто) допусна четвъртата си загуба от началото на сезона в италианската Суперлига, след като в мач от 21-ви кръг отстъпи у дома на Калцедония (Верона) с 1:3 (26:28, 23:25, 25:12, 22:25) пред повече от 3400 зрители в "Пала Тренто".

Разпределителят на националния отбор на България Георги Братоев влизаше за Тренто за сервис във втория и четвъртия гейм, но не успя да запише точка.

Капитанът Филипо Ланца и диагоналът Митар Джурич отново бяха оставени да почиват, но младият нападател Габриеле Нели се представи много силно и заби 20 точки (2 аса, 64% ефективност в атака). Словенецът Тине Урнаут добави 14 точки (1 ас, 3 блока).

Сръбският национал Урош Ковачевич реализира 18 точки (2 блока) и бе избран за MVP.  Сънародникът му Саша Старович добави 15 (2 аса, 1 блок, 41% ефективност в атака).

И ако за Тренто загубата не е толкова фатална, тъй като отборът си е осигурил вече третото място в класирането, то за Калцедония успехът бе жизнено важен в битката за четвъртата позиция, която дава домакинско предимство в плейофите.

В последния 22-ри кръг на 6 март Тернто гостува на лидера Кучине Лубе Банка Марке (Чивитанова), който вече си осигури първото място в редовния сезон.

ДИАТЕК ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) - КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) 1:3 (26:28, 23:25, 25:12, 22:25)
ТРЕНТО: Симоне Джанели 3, Габриеле Нели 20, Олег Антонов 8, Тине Урнаут 14, Себастиан Соле 10, Симон Вен Де Вуурде 10 - Масимо Колачи-либеро (Тициано Мацоне, ГЕОРГИ БРАТОЕВ, Карло Де Анджелис, Даниеле Мацоне 2)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
ВЕРОНА: Микеле Баранович 2, Саша Старович 15, Урош Ковачевич 18, Тейлър Сандър 12, Симоне Анцани 5, Ейдън Зингел 8 - Никола Пезареси-либеро (Кармело Джито 3, Франсоа Лека, Лука Спирито, Джакомо Белей)
Старши-треньор: Андреа Джани.