Тренто обърна Милано в Италия! Братоев титуляр, Скримов почива (ВИДЕО + СНИМКИ)

Волейболният шампион на Италия Диатек (Тренто), където играе националния разпределител на България Георги Братоев, записа 4-а поредна и общо 17-а победа от началото на сезона в местната Суперлига. Момчетата на българския треньор Радостин Стойчев обърнаха и надиграха у дома Ревивре (Милано), където е българското трио национали Тодор Скримов, Данаил Милушев и Красимир Георгиев, с 3:1 (25:27, 25:15, 25:16, 25:15) в мач от междинния 20-ия кръг, игран късно снощи пред близо 3000 зрители в зала "Пала Тренто".

По този начин трентинци оставаха на 3-о място във временното класиране с 47 точки след 17 победи и 3 загуби, но вече само на две точки от 2-ия DHL (Модена). Отборът на Милано пък е точно на обратния полюс, като е на предпоследното 11-о място с 11 точки след едва 3 победи и 17 загуби. В следващия предпоследен 21-и кръг от редовния сезон шампионите от Тренто са отново домакини, но този път на силния тим на Калцедония (Верона), докато българското трио и съотборниците им гостуват на Тонацо (Падуа).

Интересно бе, че Радо Стойчев започна с Георги Братоев като титуляр за първи път през сезона след първия гейм на терена се завърна Симоне Джанели. Все пак българският национал завърши с 3 точки за успеха след 3 блокади. Най-резултатен за трентинци бе словенският национал Тине Урнаут със 17 точки (2 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) за победата. Но за най-полезен играч (MVP) на мача бе определен Габриеле Нели, който влезе като резерва още в първия гейм и заби 13 точки (1 блок и 57% ефективност в атака) за успеха.

От друга страна за тима на Милано Тодор Скримов не се появи в игра, след като треньорът Лука Монти реши да му даде малко почивка, но все пак посрещачът бе в групата на тима. Най-резултатен за гостите пък бе друг от българските национали - Данаил Милушев, който игра силно цял мач и реализира 19 точки (1 блок и 47% ефективност в атака). Краси Георгиев също игра цял мач и добави 5 точки (1 блок, 1 ас и 33% ефективност в атака).

ДИАТЕК (ТРЕНТО) - РЕВИВРЕ (МИЛАНО) 3:1 (25:27, 25:15, 25:16, 25:15)
ТРЕНТО: ГЕОРГИ БРАТОЕВ 3, Митар Джурич 3, Тине Урнаут 17, Олег Антонов 9, Себастиан Соле 11, Даниеле Мацоне 2 - Масимо Колачи-либеро (Габриеле Нели 13, Тициано Мацоне 3, Карло Де Анджелис, Симон Ван Де Вуурде 8)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
МИЛАНО: Рикардо Сбертоли, ДАНАИЛ МИЛУШЕВ 19, Камил Баранек 15, Ренато Дос Сантош 1, Аймоне Алети 11, КРАСИМИР ГЕОРГИЕВ 5 - Федерико Този-либеро (Данте Бонинфанте, Федерико Марета 4)
Старши-треньор: Лука Монти.