Самоотвержен Милан спъна Наполи по пътя към върха (видео)

Отборите на Наполи и Милан не успяха да излъчат победител в дербито от 26-ия кръг на Серия "А". Срещата на "Сан Паоло" завърши при резултат 1:1, като определено гостите са по-доволни от това. Неаполитанците първи откриха резултата в 39-ата минута с попадение на Лоренцо Инсиние. В 44-ата минута обаче Джакомо Бонавентура възстанови равенството, а до края "росонерите" с железна защита и малко късмет успяха да удържат хикса. По този начин Наполи пропусна чудесна възможност да се възползва от грешката на Ювентус и да си върне първото място във временното класиране, като сега остава на точка зад "бианконерите".

Наполи бе отборът, който имаше инициативата през първото полувреме, докато Милан предимно се защитаваше и чакаше шанс на контраатака. Домакините правеха всичко вазмъжно да открият резултата, като в 12-ата минута Жоржиньо стреля неточно от дистанция, а три по-късно Лоренцо Инсиние също опита далечен удар, но без успех. В 19-ата минута Гонсало Игуаин бе изведен в пеналта и опита удар, но Кристиан Сапата се намеси добре и успя да блокира аржентинеца.

Неаполитанците обаче все повече засилваха натиска и последваха два пропуска на Хосе Кайехон. В 32-ата минута той напредна и отправи нелош удар, но право в ръцете на вратаря. Две по-късно испанецът получи отличен пас в наказателното поле и опита да засече топката, но я прати покрай гредата. В 36-ата минута нов шанс се откри пред Игуаин, който отново стреля неточно.

В 39-ата минута домакините с малко късмет най-накрая откриха резултата. Лоренцо Инсиние опита нестандартен далечен удар, който рикошира в защитник и излъга вратаря Джанлуиджи Донарума, за да се озове във вратата му за 1:0

Радостта на Наполи обаче бе твърде кратка. Минута преди края на полувремето Милан стигна до изравняване. При едно центриране в наказателното поле Калиду Кулибали с глава отклони топката, но право към Джакомо Бонавентура, който от воле отбеляза хубав гол за 1:1.

Втората част очаквано започна с натиск на Наполи. В 52-ата минута Хисай опита удар, но твърде неточен. В 66-ата минута домакините пропуснаха страхотна възможност да излязат напред в резултата. Хисай центрира по земя за Дрис Мертенс, който стреля от движение и топката се отби от гредата.

В края на мача Наполи буквално бе обсадил наказателното поле на Милан, но така и не можеше да открие начин да пробие отбраната на съперника. В 82-ата минута Фаузи Гулам центрира за Игуаин в наказателното поле, който стреля от движение, но покрай вратата.

В 85-ата минута пък Милан организира една от малкото си контраатаки и Мбайе Нианг бе изведен в наказателното поле, но ударът му бе твърде неточен. След това и Кейсуке Хонда постави под напрежение Хосе Рейна, който се намеси решително. В добавеното време на мача пък Ел Кадури не успя да отбележи от прекрасна позиция в пеналта, като стреля право в ръцте на Донарума.

В крайна сметка срещата завърши без победител и Наполи запазва второто си място с актив от 57 точки. Милан пък остава 6-ти с 44 точки и 8-ми мач без загуба в актива си.