Треньорът на Байер няма да се измъкне

Старши треньорът на Байер (Леверкузен) Роджер Шмит със сигурност ще понесе наказание, обявиха официално от Германския футболен съюз. Дисциплинарната комисия ще разгледа инцидента от двубоя с Борусия (Дортмунд) от изминалия кръг в Бундеслигата и до ден-два ще обяви решението си.

Както е известно, Шмит принуди рефера Феликс Цвайер да спре двубоя за десетина минути през второто полувреме, след като първоначално не искаше да спази нареждането му да напусне скамейката. Мачът беше подновен едва след като наставникът склони да се качи на трибуните.

Леверкузен загуби с 0:1, като спорна ситуация преди гола беше в основата на несъгласието на специалиста.