Реферът коментира случилото се в Леверкузен

Придобилият популярност рефер Феликс Цвайер говори пред медиите след случилото се по време на мача между Байер (Леверкузен) и Борусия (Дортмунд) (0:1) от германския елит. В средата на второто полувреме, точно след гола на гостите, арбитърът временно прекрати срещата и излезе от терена, тъй като старши треньорът на домакините Роджер Шмит отказа да изпълни нареждането му да напусне резервната скамейка. Наставникът беше ядосан на съдията, защото не бил отсъдил нарушение в полза на неговия отбор секунди преди попадението. "Много ясно обясних какво трябваше да се случи", заяви Цвайер, визирайки какво е очаквал от Шмит. След като треньорът отказа да се подчини, реферът реши той да напусне и се прибра в тунела.

Наставникът на Леверкузен се оправда, че просто е искал да получи обяснение за изгонването си. "Настоявах да ми каже какво съм сгрешил. Но, да, признавам, че не прецених добре ситуацията и допуснах грешка. Протестът ми може би не беше уместен, защото наистина имаше причина да бъда отстранен", коментира специалистът.

В тунела Цвайер имаше разговор и със спортния директор на Байер Руди Фьолер. "Ако това е част от правилата, значи днес съм научил нещо ново. Разбира се, че имаш правото да изгониш треньор от скамейката, но поне му обясни защо го правиш", изказа се в защита на своя подчинен световният шампион от 1990 г.