Интер живна, Икарди се извини на феновете с важен гол (видео)

Интер сложи край на негативната си серия в последните седмици с трудна, но много ценна победа в домакинството на Киево. "Нерадзурите" се наложиха с 1:0 над тима от Верона в междинния 23-и кръг на Серия "А" и заемат 4-о място във временното класиране, на точка след Фиорентина.

Единствения гол в мача на "Джузепе Меаца" отбеляза Мауро Икарди в 48-ата минута. Това беше своебразно извинение на нападателя към феновете на Интер, след като пропусната от него дузпа пречупи отбора в дербито срещу Милан преди няколко дни, загубено с 0:3.

Роберто Манчини беше наказан и изгледа мача от трибуните, но Икарди се завърна сред титулярите. На вратата на Киево за първи път застана Андреа Секулин, който не подведе старши треньора Роландо Маран и има голяма заслуга за това отборът му да допусне само един гол.
Преди почивката Секулин спаси опасни удари на Икарди, Жофри Кондогбия, Едер и Марсело Брозович. В 48-ата минута Икарди все пак проби бетона на гостите с юбилейния си 50-и гол в Серия "А".  Малко след това транаът на Интер нацели гредата след центриране на Юто Нагатомо.

В края на мача Киево притесни "нерадзурите" с няколко слизания към вратата на Самир Ханданович, но този път бранителите в синьо-черно не допуснаха фатални грешки.