Ювентус продължава да гази с 12-та поредна победа (видео)

Ювентус продължава да гази наред съперниците си в Серия "А". Днес шампионите записаха 12-ата си поредна победа, като се наложиха с категоричното 4:0 в гостуването си на Киево от 22-ия кръг. Така "бианконерите" се качиха поне временно на върха в класирането и поставиха под напрежение основния си конкурент Наполи, който играе малко по-късно днес. Алваро Мората даде начало на головата фиеста с две попадения в 6-ата и 40-ата минута. След това Алекс Сандро направи резултата класически в 60-ата минута, а Пол Погба бе автор на четвъртия гол в 67-ата минута на двубоя. С този успех Юве изравни клубния си рекорд от поредни победи.

Срещата започна прекрасно за Ювентус и още в 6-ата минута Стефан Лихтщайнер центрира остро по земя в наказателното поле, а Алваро Мората засече топката във вратата за 0:1. В ситуацията обаче останаха леки съмнения за засада на испанеца.

Този гол още повече даде самочувствие на гостите, които доминираха през цялото първо полувреме. В 11-ата минута далечен удар на Пол Погба мина опасно близо до вратата. След това в 27-ата минута Пауло Дибала бе намерен в наказателното поле и стреля без забавяне, но право в ръцете на вратаря. Последваха нови два опита на Погба от далечна дистанция, но отново без успех за французина.

Едва в 33-ата минута домакините сътвориха нещо по-опасно в предни позиции. Иван Радованович опита далечен изстрел и Джанлуиджи Буфон спаси.

Юве обаче продължаваше да има пълно превъзходство на терена и в 40-ата минута Дибала напредна, подаде на Сами Кедира, който пък продължи към Мората, а той отблизо засече топката за втори път във вратата на съперника - 0:2. Малко след това пък Погба за пореден път пробва точността си от далечна дистанция, но пак не успя да отбележи.

Втората част започна с малко по-добра игра на Киево. В 46-ата минута  Валтер Бирса центрира много опасно от фаул, но никой от съотборниците му не успя да засече топката по посока на вратата. В 53-ата минута пък отново Радованович пробва далечен удар, но отново без успех.

Юве обаче набързо прекърши устрема на своя съперник. В 60-ата минута Лихтщайнер напредна на скорост, подаде за Погба, който пък продължи към Алекс Сандро и бразилецът отблизо направи резултата 0:3. В 67-ата минута Пол Погба сложи окончателно точка на спора, като се подигра със защитата на Киево и реализира за 0:4.

Гостите можеха да стигнат и до пети гол, като в 72-ата минута Алекс Сандро получи отличен пас във вратарското поле, но отблизо нацели напречната греда. До края на мача с пропуски се отличиха още Мората, Дибала и Леонардо Бонучи. В последната минута на срещата Погба нацели и нова греда.

Все пак Ювентус заслужено стигна до победата и събра актив от 48 точки, като така излезе на 1-ото място, с точка повече от Наполи. Киево пък остава на 10-ата позиция с 27 точки в актива си.