"Червено-черен" триумф в дербито на Милано (видео + галерия)

Милан разби градския си съперник Интер с 3:0 и донесе голяма радост на изстрадалите си в последните години фенове. "Росонерите" триумфираха в сблъсъка за първи път от май 2014 година и сериозно се намесиха в битката за челните места. Интер пък взе едва 2 точки от четири кръга и очевидно се намира в криза, след като през седмицата загуби със същия резултат и от Ювентус в първия полуфинал за Купата на Италия.

Головете за Милан вкараха Алекс в 35-ата минута с глава след центриране на Кейсуке Хонда, Карлос Бака и Мбайе Нианг. Големият виновник за поражението на Интер бе Мауро Икарди, който пропусна дузпа в 70-ата минута при 0:1. 7 минути по-късно Милан вече водеше с 3:0 и феновете в червено-черно започнаха празненствата.Милан - Интер 3:0

Голямата новина в състава на "нерадзурите" бе появата в стартовия състав на новото попълнение Едер. Бразилецът с италиански паспорт беше привлечен преди броени дни от Сампдория, но Роберто Манчини му гласува доверие и го хвърля от първата минута в големия сблъсък. Едер действаше зад Стеван Йоветич, а Мауро Икарди бе оставен на пейката. Адем Ляич и Иван Перишич допълваха офанзивното каре на Интер, който през седмицата загуби с 0:3 от Ювентус в първия полуфинал за Купата на Италия. Сред резервите бяха оставени Фелипе Мело и Жофри Кондогбия, като в средата на терена играеха Гари Медел и Марсело Брозович.

В Милан имаше доста контузени, сред които Луис Адриано и Филип Мексес. Найджъл де Йонг и Антонио Ночерино пък преговарят с клубове от МЛС. В атаката на "росонерите" си партнираха Карлос Бака и Мбайе Нианг, който през седмицата беше пред трансфер в Лестър. 16-годишният Джанлуиджи Донарума отново бе на вратата на Милан и официално стана най-младият страж, участвал в дербито.Милан - Интер 3:0

Противно на очакванията, двубоят започна много динамично и с опасни атаки към двете врати. Едер беше пределено мотивиран и след негов пробив се създаде напрежение в наказателното поле на Милан, но бранителите в червено-черно изчистиха. В 9-ата минута Юрай Куцка напредна смело и сякаш беше задържан от Миранда, но реферът Антонио Дамато подмина ситуацията.

Куцка беше най-силният футболист на Милан до почивката и рейдовете му често объркваха бранителите на Интер. Слаб мач направи Йоветич, който само веднъж се откъсна в наказателното поле, но ударът му не затрудни Донарума.Милан - Интер 3:0

В средата на полувремето играта се накъса и зрителите видяха доста нарушения. В 35-ата минута "росонерите" изпълниха корнер късо, Хонда центрира към включилия се в предни позиции Алекс и той с глава откри резултата. Малко преди почивката Донарума излезе неразчетено и Жуан Жезус се опита да го прехвърли, но Иняцио Абате бе заел добра позиция и успя да предотврати опасостта.

По-интересно беше второто полувреме. Още в началото му Едер поиска дузпа след съприкосновение с Донарума, но повторенията показаха, че нарушение няма. В 56-ата минута се стигна до разбъркване пред вратата на Самир Ханданович и удар на Джакомо Бонавентура, който бе блокиран.

Интер се активизира в търсене на изравняването, а Роберто Манчини смени Йоветич с Мауро Икарди. В 69-ата минута нападателят на "синьо-черните" изскочи срещу Донарума, но младокът спаси удара му. Топката отново се върна при Икарди, който беше повален от Алекс и Антонио Дамато отсъди дузпа. Потърпевшият пое отговорността да стреля, но уцели гредата.Милан - Интер 3:0

Това беше повратният момент в мача. Само три минути по-късно Нианг центрира към Карлос Бака и колумбиецът вкара 11-ия си гол за сезона. Малко по-късно защитата на Интер отново се провали, Бонавентура подаде на Нианг, чийто удар беше спасен от Ханданович, но при добавката нямаше грешка.

Милан е на 6-о място с 36 точки, а Интер е 4-и с 41. В следващия кръг "нерадзурите" приемат Киево, докато Милан гостува на Палермо.