Автогол донесе рекордна победа на Юве след неубедителна игра (видео)

Победната серия на Ювентус в Серия "А" продължи и в междинния 23-ти кръг. "Бианконерите" стигнаха до рекорден 13-ти пореден успех на сметката си, след като надиграха с минималното 1:0 Дженоа в Торино. Тази вечер обаче играчите на "старата госпожа" не показаха най-доброто, на което са способни, а побдата им дойде с помощта на автогол на Себастиан Де Майо, който в 30-ата минута отклони топката в собствената си врата след удар на Хуан Куадрадо.

Срещата започна в сравнително спокойно темпо, като двата тима предпочитаха да действат по-предпазливо. Все пак Ювентус постепенно взе нещата в свои ръце и в 13-ата минута Пауло Дибала отправи много опасен далечен удар по земя, който премина на сантиметри от гредата. Две минути по-късно Пол Погба реши да стреля от дистанция, но твърде слабо и без да затрудни Матия Перин. В 17-ата минута французинът имаше възможност да обстрелва вратата на съперника от фаул, но прати кълбото втрани от вратата.

В 30-ата минута домакините все пак стигнаха до откриване на резултата. Хуан Куадрадо нахлу в наказателното поле отдясно и реши да отправи удар, който рикошира в Себастиан Де Майо и се озова във вратата на гостите за 1:0. В заключителните минути на полувремето отново Погба стреля от дистанция, като този път ударът му не бе никак лош, но не бе и в очертанията на вратата.

Дженоа започна много силно втората част и още в 46-ата минута Алесио Черчи напредна и стреля опасно, като Джанлуиджи Буфон бе доста затруднен и изби с мъка.

Ювентус обаче трябваше да реши всичко в мача в 55-ата минута, когато появилият се преди минута в игра Симоне Дзадза бе изведен сам срещу вратаря, но вместо да отбележи с първото си докосване в двубоя, той стреля право в тялото на Перин.

След това "бионконерите" продължиха да имат инициативата, но интересните положения липсваха. В 79-ата минута Пауло Дибала бе намерен в пеналта, но опитът му за удар бе блокиран от защитник. В добавеното време на мача пък Симоне Дзадза получи червен картон за груб фаул в гръб.

В крайна сметка Ювентус се задоволи с минималния успех, с който събра актив от 51 точки и остава на 2-ата позиция, като продължава да диша във врата на лидера Наполи, който има 2 пункта повече. Дженоа пък остава на 16-ото място с 24 точки.