С дузпа и червен картон Наполи издрапа до нов успех

Наполи стигна до осма поредна победа в Серия А и запази аванса си от две точки пред Ювентус на върха на класирането. Този път обаче успехът дойде доста по-трудно в домакинството на борещия се за оцеляване Карпи. Тимът на Маурицио Сари спечели с 1:0, а единственото попадение бе дело на Гонсало Игуаин от дузпа в 69-ата минута. Аржентинецът се разписа за 24-и път от началото на сезона. Неаполитанците играха с човек повече от 56-ата минута, когато Рафаеле Бианко получи втори жълт картон.

В следващия кръг Наполи гостува на Ювентус в битката на върха в Италия.

Преди срещата феновете на домакините показаха солидарност към Кулибали, който бе обиждан на расистки основи от привържениците на Лацио, и част от тях бяха със снимки на сенегалеца.

Наполи имаше тотално превъзходство през целия двубой, но измъчи феновете си. Тимът създаде достатъчно положения, но грешеше в завършващата фаза. Още в първите 10 минути Игуаин на два пъти отправи изстрели към вратата от добри позиции. Последваха възможности, открили се пред Кайехон и Хамшик. В края на първото полувреме Карпи за първи път стигна до вратата на съперника.

След почивката нещата не се промениха, като тимът на Сари продължи да натиска. В 51-ата минута Кайехон успя да прати топката в мрежата, но попадението бе отменено неправилно поради засада. Сякаш за да компенсира малко по-късно извади пресилен втори жълт картон на Бианко и остави Карпи с човек по-малко. Домакините засилиха натиска, но до гол така и не се стигаше. Реферът обаче нямаше какво да направи, когато Дапрела с приом от ръгбито повали Кулибали в наказателното поле, а Игуаин бе точен от бялата точка. До края Наполи пропусна още положения, но все пак запази аванса си.