Очаквана домакинска победа за Монако (видео)

След тежкото поражение с 0:3 от Анже, Монако се върна към победите. В първа среща от 24-ия кръг в Лига 1 "монегаските" се наложиха с 2:0 над Бастия и отново имат аванс от 5 точки пред третия в класирането - именно Анже.

Автогол на Франческо Модесто и попадение на Бернардо Силва донесоха успеха на домакините. Новото попълнение Вагнер Лав започна като титуляр, но не можа да се разпише и четвърт час преди края беше заменен от Гуидо Карийо.

В 15-ата минута съдията отмени гол на Бернардо Силва заради засада. Малко по-късно португалецът отново беше в центъра на събитията и само добрата реакция на вратаря Жан-Луи Лека спаси Бастия. В 35-ата минута Жоао Моутиньо центрира, а Модесто имаше малшанса да прати топката в собствената си врата.

След почивката Монако продължи да доминира и в 73-ата минута Бернардо Силва сложи точка на спора. Той комбинира с Набил Дирар, а рикошет в Себастиен Скилачи допълнително улесни задачата му - 2:0.

Загубата остави Бастия на 13-о място. Тимът от Корсика има 28 точки, а в следващия кръг приема Троа. Монако пък чака с нетърпение дербито с Ница на 6 февруари.