Монако катастрофира в Анже (видео)

Новакът Анже спечели с 3:0 у дома срещу Монако в ранната съботна среща от 23-ия кръг във френското първенство. В 19-ата минута халфът Шейх Ндойе откри резултата след подаване на Ромен Сес, а минута преди края на първата част отново сенегалецът Ндойе покачи аванса на домакините на два гола. През втората част по-силната игра на домакините продължи и те достигнаха до класическа победа. В 55-ата минута Мохамед Уатара се разписа за 3:0 след асистенция на Ндойе.

Успехът изкачи Анже на трето място в Лига 1 с актив от 37 точки, докато Монако остана на втора позиция с две точки повече. По-късно тази вечер Олимпик Лион играе като гост на Бастия. В неделя вечерта шампионът и лидер в класирането Пари Сен Жермен гостува на Сент Етиен.