Игуаин и Наполи отнесоха Емполи

Наполи се завърна на върха на Серия А, където за кратко бе Ювентус, след успех с 5:1 в домакинството си на Емполи. Тимът на Маурицио Сари записа шеста поредна победа в първенството, а голмайсторът на тима Гонсало Игуаин отново се разписа. Аржентинецът вече има 22 попадения в шампионата за този сезон.

Въпреки че доминираха от началото, неаполитанците се оказаха догонващи в 28-ата минута. Паредес откри резултата след далечен удар и рикушет, който не остави шансове на Пепе Рейна. Преди попадението домакините създадоха няколко положения, но Игуаин и Инсиние се разминаха с гола.

Преднината на Емполи обаче не се задържа дълго и само девет минути по-късно гостите вече изоставаха. Първо Инсиние намери с отличен пас Игуаин и той с глава изравни, а малко по-късно италианецът направи 2:1 след великолепно изпълнение от пряк свободен удар.

В 51-ата минута интригата приключи. Центриране на Кайехон доведе до автогол на Кампорезе, който се опита да изчисти топката. Попадението успокои домакините, които продължиха да създават положения. Седем минути пред края влезлият като резерва Мертенс намери Кайехон в наказателното поле и испанецът оформи крайното 4:1. Ситуацията се повтори малко по-късно, когато отново белгиецът намери Кайехон и той от малък отнова вкара втория си гол в мача.