Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0 /Почивка/

Марек завърши с разгромна загуба в Шампионската лига (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният първенец на България Марек Юнион Ивкони завърши с разгромна загуба участието си в груповата фаза на тазгодишната Шампионска лига. Момчетата на Найден Найденов паднаха като гости на руския гранд Белогорие (Белгород) с 0:3 (11:25, 16:25, 14:25) само за 60 минути игра, в мач от последния 6-и кръг в Група А, игран тази вечер пред около 1500 зрители в залата на спортния дворец "Космос" в Белгород.
Белогорие - Марек 3:0
Така дупничани завършиха на последното 4-о място в групата без нито една победа, нито една победа и само един единствен спечелен гейм. Белогорие пък стана победител в Група А с 5 победи, 1 загуба и 15 точки и се класира напред за Плейофи 12 на най-силния европейски клубен турнир.
Първият гейм на срещата започна отлично за домакините от Белогорие, които бързп поведоха с 4:0 след две атаки на Дмитрий Красиков и два отлични блока на звездата Дмитрий Мусерский. Техническата пауза пък дойде при 8:3 след грешка в атака на Станислав Величков от дупничани. Последваха блокада на Роман Данилов и контра през центъра на Артьом Смоляр - 10:3 и тайм-аут за Найден Найденов. Двата тима продължиха равностойно до второто техническо прекъсване, което дойде при 16:8 за Белогорие след блок-аут на Красиков. Разликата нарасна до 18:8 след атака на Мусерский и успешна блокада на влезлия като резерва Кирил Макешин. В крайна сметка руският гранд взе гейма с разгромното 25:11 след технично отиграване на ветерана Сергей Тетюхин и нова атака на Красиков.
За началото на втория гейм треньорът на домакините - легендарният Вадим Хамуцких, направи множество промени. Въпреки това, Белогорие дръпна с 5:0 след ас на Константин Лесик, атаки на Сергей Баранов и Дмитрий Красиков, блокада на Кирил Макешин и аут на Ангел Велков от Марек. Дупничани намалиха до 5:3 след блокада на Венцислав Трифонов и контра на Димитър Дулчев. Белогорие си върна част от преднината при 8:4 след две отлични атаки на Сергей Тетюхин. Последваха ас на Макешин, блок на Сергей Баранов и аут на Георги Елчинов - 11:4 и прекъсване за Найден Найденов. Въпреки усилията на българските шампиони, руският тим продължи да води до 16:9. За пореден път двата тима заиграха равностойно до 22:14 след две успешни атаки на резервата Александър Косарев. Волейболистите на Белогорие спокойно затвориха гейма в своя полза при 25:16 след грешка от сервис на българския разпределител Николай Манчев.
И третият гейм стартира отлично за Белогорое, които поведоха с 6:1 след добри изяви на Сергей Баранов, Дмитрий Красиков и Дмитрий Мусерский. Първата техническа пауза пък дойде при 8:3 за домакините след бърза атака през центъра на Кирил Макешин. Последва нова атака на Красиков и 9:3. Разликата продължи да расте до 13:5 след поредна успешна атака на Сергей Тетюхин. Техническото прекъсване пък дойде при 16:9 след технично пускане на Тетюхин. Последваха две контри на Баранов и 18:9. Белогорие запази преднината си до 22:12 след нов блок-аут на Баранов, след което без проблеми спечели гейма с 25:14 след атака на капитана Тарас Хтей, а с това и мача с 3:0.
Най-резултатен за Марек стана центърът Борислав Апостолов с едва 7 точки (1 блок, 1 ас и 63% ефективност в атака). За тима на Белогорие резервата Сергей Баранов заби 15 точки (2 блока, 2 аса и 73% ефективност в атака) за победата.
БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД, РУСИЯ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА, БЪЛГАРИЯ) 3:0 (25:11, 25:16, 25:14)
БЕЛОГОРИЕ: Сергей Антипкин 1, Роман Данилов 2, Дмитрий Красиков 11, Сергей Тетюхин 7, Дмитрий Мусерский 10, Артьом Смоляр 1 - Роман Мартинюк-либеро (Сергей Баранов 15, Кирил Макешин 6, Константин Лесик 1, Александър Косарев 4, Тарас Хтей 2)
Старши-треньор: Вадим Хамуцких
МАРЕК: Николай Манчев, Димитър Дулчев 2, Георги Елчинов 3, Станислав Величков 4, Венцислав Трифонов 5, Борислав Апостолов 7 - Мартин Божилов-либеро (Ангел Велков 1, Павел Душков)
Старши-треньор: Найден Найденов.
СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача БЕЛОГОРИЕ - МАРЕК 3:0 - ТУК!!!