120-ата минута се оказа щастлива за Сент Етиен

Сент Етиен се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Франция след измъчена, но заслужена победа над Аячо. Пред верните си фенове на "Жофроа Гишар" отборът на Кристоф Галатие се наложи с 2:1 след продължения, а победното попадение падна в 120-ата минута.

Жан-Кристоф Баебек откри за Сент Етиен в 10-ата минута с глава, засичайки центриране от ъглов удар. Този резултат се запази почти до края на мача, но гостите от Лига 2 сензационно изравниха в 87-ата минута с попадение на Раян Фрикеш. Така се стигна до продължения, в които Сент Етиен успя да изтръгне успеха в последните секунди благодарение на Бенжамен Корне.

В следващия кръг "зелените" ще срещнат Троа.

СЕНТ ЕТИЕН - АЯЧО 2:1 след прод.
1:0 Баебек (10)
1:1 Фрикеш (87)
2:1 Корне (120)