Сент Етиен надхитри Лион

Сент Етиен постигна минимална победа над Лион в дербито на 21-ия кръг на Лига 1. Домакините на стадион "Жофроа Гишар" стигнаха до успеха с 1:0 след попадение на Александър Тофт Сьодерлунд в 76-ата минута на двубоя.

Срещата бе много напрегната, като всеки от двата тима търсеше победата с всички възможни средства. В 55-ата минута късметът обърна гръб на гостите, когато опит за центриране рикошира в защитник и се отби от напречната греда.

В 76-ата минута обаче Сент Етиен издебна своя шанс. Домакините се възползваха от грешка при изнасянето на топката и успяха да откраднат, след което Кевин Моне-Паке по прекрасен начин изведе Сьодерлунд зад защитата, а нападателят хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:0.

В самия край на мача играчите на лион натиснаха и пропуснаха страхотна възможност за изравняване в добавеното време, но топката отказа да посети вратата на домакините.

Така Cент Етиен събра актив от 32 точки и излезе на 5-ото място в класирането. Лион пък запазва едва 9-ата си позиция с 29 точки.