Мъките на Валенсия при Гари Невил нямат край (видео)

Сезонът се развива по кошмарен начин за Валенсия и днес феновете на "прилепите" бяха принудени да преглътнат нов горчив хап. Отборът на Гари Невил е в серия от 9 поредни мач без победа в Примера, а рискува да се провали и в турнира за Купата на краля, след като не успя да победи на "Местайя" Лас Палмас. Първият четвъртфинален двубой между двата тима завърши 1:1, което дава добри шансове на отбора от Гран Канария да продължи напред.

Футболистите на Валенсия се оказаха догонващи в 38-ата минута, когато Уилфред Захибо си вкара нелеп автогол. В средата на втората част Пако Алкасер успя да изравни, а финалният щурм на домакините така и не доведе до ново попадение.

Валенсия имаше предимство в началото, но сериозен пропуск пред вратата на гостите направи Алкасер след пас на Родриго Морено. "Прилепите" с лекота стигнаха до противниковото наказателно поле, но бъркаха при последния пас. Така се стигна до 38-ата минута, когато французинът Захибо с глава си заби автогол след центриране от фаул.

Алкасер можеше да изравни в 48-ата минута, засичайки центриране на Пабло Пиати, но прати топката в аут. Испанският национал продължи да е най-сериозната заплаха за вратата на Лас Палмас и след час игра най-после се разписа. Той получи топката пред наказателното поле и с прецизен удар изравни. Веднага след гола Хосе Гая беше изведен от Родриго де Паул, но стреля над вратата, а в последните минути с пропуск се запомни и Алваро Негредо.

ВАЛЕНСИЯ - ЛАС ПАЛМАС 1:1
0:1 Захибо (38) авт.
1:1 Алкасер (61)