Гол от центъра не промени положението на Валенсия (видео)

Четвъртият от миналия сезон Валенсия записа пореден разочароващ резултат в Ла Лига, след като едва стигна до 2:2 при домакинството си на Райо Валекано в среща от 20-ия кръг. "Прилепите" дори губеха с 1:2 до 88-ата минута, когато Пако Алкасер изравни. Две минути преди това тяхно редовно попадение не беше признато заради несъществуваща засада. По този начин новият треньор Гари Невил продължава да няма победа за първенство, като последният успех на Валенсия е чак от 7 ноември.

Днес гостите на два пъти повеждаха, но не успяха да задържат преднината си и така пропуснаха възможността да напуснат зоната на изпадащите. Тимът от "Местайя" също не е в цветущо положение, като заема десета позиция.

Гари Невил заложи на Алваро Негредо като централен нападател за сметка на Пако Алкасер, а Родриго Морено и Санти Мина помагаха по двете крила. Съперникът излезе с Мику в предни позиции вместо наказания Хави Гера. Острието от Венецуела се възползва от шанса си и още в 5-ата минута удари гредата, след като засече с глава центриране отдясно. Десет минути по-късно Мику участва и в акцията, при която Адриан Ембарба намери Хозабед Санчес и топката спря в мрежата на Матю Райън. Така момчетата на Пако Хемес заслужено поведоха, възползвайки се от безпорядъка в играта на Валенсия.

До края на полувремето домакините така и не измислиха нещо съществено. В началото на втората част късметът обаче ги покри, след като в 53-ата минута Хозабед и Роберто Трасорас последователно пропуснаха да забият второ попадение. Буквално секунди след това Алваро Негредо се възползва от грешно позициониране на вратаря на съперника и изравни с шут почти от центъра. Останаха обаче съмнения за извършено нарушение от страна на испанския нападател при отнемането на топката.

Невил набързо вкара в игра Пако Алкасер и Пабло Пиати и "прилепите" станаха по-опасният тим, но веднага устремът им беше спрян. В 69-ата минута преотстъпеният от Реал Мадрид Диего Йоренте завърши ефектно заучено изпълнение на корнер и Валенсия отново се оказа в ролята на догонващ - 1:2.

Родриго Морено пропусна да направи 2:2 малко след това, след като получи хубав пас от Даниел Парехо.

Постепенно гостуващият отбор спря да атакува, но пък действаше доста несигурно в отбрана, като дори допусна няколко контраатаки. При една такава - в 86-ата минута, Алкасер изстреля кълбото в мрежата, но страничният рефер сгреши, маркирайки засада, каквато нямаше, с което заблуди главния арбитър и той не призна попадение.

Все пак, две минути по-късно, Валенсия стигна до точката. Появилият се като смяна Закария Бакали асистира на Алкасер и равенството беше факт.

В следващия кръг тимът от "Местайя" ще гостува на Депортиво Ла Коруня, а Райо очаква Селта на своя стадион.