Най-после радост за Валенсия (видео)

Валенсия изпитва огромни трудности под ръководството на Гари Невил и е в долната половина на класирането в Примера дивисион, но продължава напред за Купата на краля. "Прилепите" вече са полуфиналисти, след като елиминираха Лас Палмас. Тази вечер Валенсия се наложи с 1:0 като гост и с общ резултат 2:1 изхвърли от турнира тима от Канарските острови.

Мачът започна с домакински натиск, но най-чистото положение в тези минути се откри пред Алваро Негредо, който от въздуха стреля в аут. В средата на полувремето Андре Гомеш напредна отдясно и подаде на Родриго Морено, който изведе Валенсия напред в резултата.
След почивката "прилепите" имаха няколко възможности да решат всичко в своя полза, но отново Негредо показа неточен мерник. Чак в заключителните минути домакините от Лас Палмас тръгнаха по-смело в атака, но така и не успяха да застрашат сериозно стража на Валенсия Матю Райън.

Другите полуфиналисти в турнира са Барселона, Селта и Севиля.

ЛАС ПАЛМАС - ВАЛЕНСИЯ 0:1
0:1 Морено (20)