Лошо начало на Ливърпул - Уест Хам с първи дубъл над мърсисайдци от 52 години (видео)

Ливърпул започна лошо 2016-а година, след като загуби с 0:2 от Уест Хам на "Болейн Граунд". Така "чуковете" записаха дубъл над мърсисайдци - нещо, което се случва за първи път от 52 години. Микейл Антонио (10') и Андрю Каръл (55') вкараха головете за лондончани, които се изкачиха до пето място във временното класиране.

Бившият играч на мърсисайдци Каръл започна за "чуковете", като това бе една от трите промени в селекцията на Славен Билич. Аарън Кресуел и Мануел Лансини също бяха титуляри. Джордън Айб и Лукаш Лейва стартираха за Ливърпул вместо Джордан Хендерсън и Адам Лалана, които са с контузии. Кристиан Бентеке отново бе на върха на атаката на мърсисайдци. Даниел Стъридж за пореден път не попадна в групата на "червените".

Гостите започнаха по-активно, но още в десетата минута "чуковете" излязоха напред след смъртоносна контраатака. Микейл Антонио отне от Морено една топка в защита, като левият бек на мърсисайдци претендираше за нарушение. Такова не бе отсъдено и това сложи началото на много бърз атака, в края на която Енер Валенсия центрира перфектно към далечната греда, където именно Антонио засече с глава - 1:0. В 17-ата минута гредата спаси Ливърпул от втори гол след много хубав шут на Лансини от 20-ина метра, при който Миньоле само изгледа безпомощно топката. Секунди след това Антонио бе близо до втория си гол днес, но този път неговият удар с глава не бе толкова прецизен.

В 33-ата минута силен изстрел на Коутиньо рикошира в ръката на Колинс и гостите настояваха за дузпа, но Робърт Медли остави играта да продължи. В добавеното време на първата част Ливърпул имаше златна възможност да изравни, но техничен удар на Джан от границата на наказателното поле срещна напречната греда.

В началото на втората част Бентеке провали обещаваща атака на мърсисайдци, а в 55-ата минута Андрю Каръл удвои, след като надскочи Клайн и засече с глава центриране на Нобъл. Десният бранител на Ливърпул не се намеси добре и при първия гол, когато Антонио спечели въздушното единоборство с него.

В 68-ата минута Каръл пропусна да направи 3:0. Този път нападателят засече с глава центриране отляво, но Миньоле показа страхотен рефлекс и изби, а след това спаси и добавката на Антонио. Ливърпул опита натиск и в 78-ата минута Нобъл изчисти от голлинията изстрел на Лейва, а малко по-късно удар на Бентеке срещна ръката на Огбона, но Медли отново не уважи претенциите на гостите за дузпа.

В самия край Миньоле пак спаси отбора си, избивайки удар на Кояте. Секунди след това Джо Алън пропусна да намали след удар с глава.

Уест Хам се изкачи до петото място във временното класиране с актив от 32 точки. Ливърпул е осми.