Лестър достигна първата си цел, но изостана от Арсенал заради пропуск на Риад Марез (видео)

Една от големите звезди на Лестър - Риад Марез, този път се превърна в антигерой за своя отбор, след като пропусна дузпа в 59-ата минута и по този начин лиши своя тим от победа над Борнемут. Двата отбора направиха 0:0 на "Кинг Пауър Стейдиъм", въпреки че от 57-ата минута до края гостите играха с 10 човека заради червен картон на Саймън Франсис. Именно неговото действие доведе до 11-метровия наказателен удар, който Артур Боруц спаси. Решението обаче бе много спорно, тъй като бранителят игра с топката във въпросната ситуация.

По-рано в двубоя голмайсторът на "лисиците" Джейми Варди бе ударил гредата. Джошуа Кинг пък пропусна най-добрата възможност за Борнемут през първата част, а след почивката разбираемо гостите заиграха доста по-дефанзивно.

С днешното равенство Лестър достигна 40 точки, което бе и целта, поставена пред отбора преди началото на сезона. В момента селекцията на Клаудио Раниери заема второ място - на две точки зад лидера Арсенал.

Това бе трети пореден мач, в който "лисиците" не успяват да се разпишат. Тази серия започна срещу Ливърпул, като до двубоя на "Анфийлд" играчите на Лестър съумяваха да отбележат във всеки двубой в Премиър лийг от началото на сезона.