Барса спечели в Тенерифе, Везенков игра няколко минути

Барселона Ласа спечели четиринадесетата си победа от началото на сезона в испанската Лига АСВ. Баскетболистите на Шави Паскуал, сред които е и българското крило Александър Везенков се справиха с Иберостар Тенерифе при гостуването си на Канарските острови, надигравайки съперника си с 83:64.

“Блаугранас” имат 14 победи и само 1 загуба в местното първенство, докато Иберостар е точно над чертата на изпадащите с 5 победи и 10 поражения.

Каталунците си гарантираха успеха след по-силни изяви през втората половина на двубоя и по-конкретно третата четвърт. Първото полувреме бе равностойно и на почивката гостуващия тима от континента водеше само с две точки - 38:36. Убийствени 10 минути веднага след почивката обаче сломиха устрема на домакините и така след 26:11 в този период Барса дръпна с 64:47, а през заключителната десетка бе фиксирано и крайното 83:64.

Везенков отново не получи особено голям шанс за изява от страна на треньора си и бе на терена малко повече от шест минути. 20-годишният българин се появи в игра за кратко преди почивката и направи едно нарушение, а при влизането си на терена през второто полувреме пропусна единствената си стрелба - от тройката.

Алекс Абринес бе най-резултатният баскетболист на Барселона със 17 точки за 17 минути. Джъстин Долман добави 12 точки и 6 борби, докато Стратос Перпероглу се отчете с 11 точки и 5 борби.

Николас Рикоти и Тим Абромайтис реализираха по 12 точки за домакините от Тенерифе, докато бившият гард на Лукойл Академик Давин Уайт вкара 9 точки, направи 5 асистнеции и овладя 3 борби.

През седмицата Барселона гостува на ЦСКА (Москва) в поредния си двубой от Топ 16 на Евролигата, а идния уикенд отново ще се завърне на Канарските острови, но този път ще премери сили с друг от местните тимове - Гран Канария.