Барса победи, Везенков поигра, а Наваро изравни нов рекорд

Българският национал Александър Везенков поигра малко повече от две минути, а Барселона Ласа спечели седмата си поредна и общо тринадесета победа от началото на сезона в испанската Лига АСВ. Каталунците надиграха у дома в “Палау Блауграна” гостуващия Естудиантес (Мадрид) с 89:67.

Играчите на Шави Паскуал наложиха тотално надмощие над столичните “студенти” и съвсем закономерно стигнаха до крайния успех. Хуан Карлос Наваро изигра мач №621 с екипа на Барселона, с което изравни Рафа Хофреса по брой изиграни двубои в местното първенство за един отбор. Легендарният стрелец е играл единствено и само за Барса, докато Хофреса има 621 мача за друг каталунски отбор - Жовентут (Бадалона).

Алекс Везенков се появи за кратко в игра през първото полувреме и за 2:26 минути бе фаулиран веднъж и от своя страна също направи едно лично нарушение. Нашенецът реализира един от двата си опита от наказателната линия, завършвайки с актив от една точка.

Пау Рибас бе най-резултатен за “блаугранас” със 17 точки. Анте Томич добави 16 и овладя 6 борби, Томаш Саторански вкара 13 точки и направи 5 асистенции, а Стратос Перпероглу се отличи с 11 точки.

Хуанчо Ернангомес вкара 13 точки за Естудиантес, докато Начо Мартин и Хайме Фернандес приключиха съответно с 12 и 11 точки.

Барса има 13 победи и 1 поражение до момента, а Естудиантес от своя страна е в зоната на изпадащите с 3 победи и 11 загуби.