Везенков не игра при категоричен успех на Барселона в Евролигата (видео)

Българският национал Александър Везенков не игра при категоричния успех на неговия Барселона с 87:70 над БК Химки (Московски регион) в среща от втория кръг на група „F” на Топ 16 на Евролигата.

Легендата Хуан Карлос Наваро и Пау Рибас бяха най-резултатни за каталунците, след като отбелязаха по 14 точки, Томас Саторански и Анте Томич добавиха съответно по 13 и 12 точки, а Джъстин Долеман и Шейн Лавал приключиха с по 10 точки.

Тайрийс Райс вкара 14 точки за гостите от Русия, а Алексей Швед и Джеймс Аугустин добавиха съответно по 13 и 11 точки.

Баскетболистите на Барселона си подсигуриха победата още през първото полувреме. Момчетата на Шави Паскуал доминираха от първия съдийски сигнал, като след първите десет минути каталунците водеха с 23:16, а през втория период разликата в полза на домакините продължи да се покачва – 49:29.

След почивката Барселона намали темпото, което позволи на играчите на Химки да демонстрират качествата си, но въпреки това, разликата в полза на испанския гранд се запази и последния съдийски сигнал прозвуча при 87:70 за Барса.