Русия обърна Германия по пътя към Рио

Олимпийските шампиони от Лондон 2012 от Русия обърнаха домакините от Германия с 3:1 (31:33,  25:22, 25:19, 26:24) в първия полуфинал на олимпийската европейска квалификация в Берлин.

Възпитаниците на Владимир Алекно загубиха драматично първата част с 31:33 след 43 минути игра, но след това вдигнаха оборотите и взеха, не и без сериозна съпротива, останалите 3 части.

Руснаците поеха инициативата в мача, като успяха да противодействат на основния реализатор на германиците Георг Гроцер. Силен начален удар и добра игра на блокада им  позволи да направят пълен обрат в мача, като спечелят следващите три гейма.
Така „Сборная” се класира за финала утре, където ще срещне победителя от полуфинал №2 Франция – Полша.
Егор Клюка стана топ реализатор в мача с 21 точки (1 ас, 3 блока, 49% ефективност в атака),а Максим Михайлов добави още 15 точки (1 ас, 2 блока и 49% ефективност в атака).
40-годишният годишният капитан Сергей Тетюхин изигра страхотен мач и се отличи със 17 точки.
За Германия Кристиан Фром и Денис Калиберда завърхиха с по 14 точки.

Утре от 14,30 Германия ще играе в мач за третото място срещу загубилия от втория полуфинален мач. А победителят ще получи възможност да играе на допълнителната квалификация в Япония през месец май.

По-късно тази вечер на световните шампиони от Полша и европейските първенци от Франция ще излязат във втория полуфинал, който ще определи съперника на Русия в утрешния финал от 17,30 часа.

ГЕРМАНИЯ – РУСИЯ 1:3 (33:31, 22:25, 19:25, 24:26)
ГЕРМАНИЯ: Лукаш Кампа 1, Георг Гроцер 12, Денис Калиберда 14, Кристиан Фром 14, Маркус Бьоме 7, Филип Колин 10 – Фердинанд Тиле-либеро (Симон Хирш 4, Маркус Щоервалд-либеро, Патрик Щоервалд, Кристиан Дюнес 1, Себастиан Шварц 1)
Старши-треньор: ВИТАЛ ХЕЙНЕН