Ериксен поведе Тотнъм към класика (видео)

Тотнъм надделя с с 3:0 над Хъл Сити на "Уайт Харт Лейн", записвайки осма победа от началото на сезона в Премиър лийг. "Шпорите" не оставиха съмнение, че са по-класният отбор, а добрата игра на Кристиан Ериксен (14', 63') бе катализаторът на днешния успех да лондончани. Датчанинът реализира два гола и бе в основата на третия, отбелязан от Виктор Уаняма (73').

Ерик Дайър и Муса Сисоко се завърнаха среди титулярите на "шпорите". Муса Дембеле пропусна двубоя заради контузия, докато Сон Хюн-Мин остана на скамейка за началото. Майк Филън бе заложил на същите 11, който започнаха при равенството с Кристъл Палас през уикенда.

Домакините очаквано взеха инициативата от самото начало. В 14-ата минута те вече заслужено водеха в резултата. Вертонген намери с дълго подаване Роуз по левия фланг. Английският национал напредна, освободи се елегантно от Елмохамади и пусна към Ериксен, който простреля Маршал.

До почивката домакините имаха претенции за дузпа, след като Магуайър игра с ръка след центриране на Ериксен, но сигнал не последва.  Доусън пък блокира опасен удар на Вертонген.

През втората част лондончани реализираха още две попадения. В 63-ата минута Уокър получи от Дайър по десния фланг, пребори се с Робъртсън и центрира ниско към Ериксен, който засече на далечната греда за 2:0. Датчанинът бе в основата и на третото попадение, след като изпълни добре пряк свободен удар, топката срещна гредата, а Уаняма направи добавка, оформяйки класиката в 73-ата минута.

Тотнъм остава на пета позиция с актив от 30 точки. Хъл Сити е предпоследен, с 12.