Сисоко в центъра на събитията при успех на Тотнъм (видео)

Тотнъм стигна до обрат срещу Бърнли и спечели с 2:1 домакинството си на новака, но останаха съмнения около победата на лондончани. Влезлият като резерва Муса Сисоко получи жълт картон за опасно влизане срещу Стивън Уорд, а след това подаде на Дани Роуз за победния гол. Нарушението на французина обаче спокойно можеше да му донесе червен картон. Ако съдията опише в доклада си, че е видял ситуацията, Сисоко няма да получи наказание от Футболната асоциация.

"Шпорите" бяха наказани за някои неориентирани действия в началото на срещата. В 21-ата минута Ашли Барнс откри резултата, след като защитата на Тотнъм на няколко пъти не успя да изчисти топката. Само шест минути по-късно обаче Деле Али изравни.

Успехът запази аванса на тима на Маурисио Почетино от три точки пред Манчестър Юнайтед. Лондончани са пети, но изостават само на точка от Арсенал и Ливърпул, който играе утре. Бърнли, който основно разчита на домакинствата си, има едва една спечелена точка от осемте си двубоя като гост този сезон. Тимът на Шон Дайч се намира на три точки от зоната на изпадащите.

Бърнли се държеше добре, а съперникът нямаше много възможности да пробие защитата им през второто полувреме преди намесата на Сисоко. Тотнъм обаче доминираше през първата част, въпреки че се оказа догонващ. Вратарят на гостите Том Хийтън направи седем спасявания в мача, а "шпорите" отправиха общо 30 удара в посока неговата врата. Стражът се справи отлично след удари на Кейн и Уаняма, спаси блестящо изстрел на Ериксен, а Деле Али удари гредата от малък ъгъл.

Двамата крайни защитници на лондончани Уокър и Роуз се оказаха решителни за победата. Десният бек асистира на Али за първото попадение, а левият се разписа за 2:1.