Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

ЦСКА (М) подгони лидерите, Миланов с асистенция (видео)

Шампионът на Русия ЦСКА (Москва) разгроми с 4:0 гостуващия Урал в последния си мач за годината в Премиер лигата. Георги Миланов беше титуляр за "армейците" и остана на терена през всичките 90 минути. Два гола за тима на Леонид Слуцкий отбеляза Ласина Траиоре, а по веднъж се разписаха Бибрас Натхо и Фьодор Чалов. За младия нападател това бе първо попадение в елита, а асистенцията за него бе на Миланов.

В средата на седмицата ЦСКА се справи с Оренбург, а днес не срещна трудности с още един съперник от долната половина на таблицата. Загубата остави Урал на 12-о място с 14 точки преди изиграването на останалите мачове от кръга. Отборът на бившия наставник на Славия Александър Тарханов вече има втората най-слаба защита в първенството.
В 20-ата минута Жоро Миланов стреля опасно, но Николай Заболотний изби удара му. Малко по-късно атака, започната от българина, премина през Зоран Тошич, а след неговия пас Ласина Траоре откри резултата.

До края на полувремето "армейците" се забавляваха на терена и нанизаха още три гола в рамките на 5 минути. Първо Траоре покачи на 2:0 след комбинация с Чалов и лек рикошет в противников футболист. В 38-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение срещу Александър Головин и Бибрас Натхо не сбърка от бялата точка, а при следващата атака на ЦСКА Миланов с едно докосване отклони топката към Чалов и юношата на тим реализира на празна врата.
Второто полувреме премина в доста по-ниско темпо, а домакините пожалиха безпомощния си съперник. ЦСКА финишира календарната година на трето място в Премиер лигата, а големият въпрос е дали Леонид Слуцкий ще остане на поста си или ще бъде заменен от Виктор Гончаренко, който в момента води Уфа.

Мачът на "Арена ЦСКА" ще бъде запомнен и с постижението на Игор Акинфеев. Вратарят на "армейците" записа 253-та си "суха мрежа" и подобри досегашния рекорд на легендата Ринат Дасаев.