Непобедимият Челси мина и през Манчестър Сити, грозни сцени в края (видео)

Челси продължи великолепната си серия, след като спечели с 3:1 при гостуването на най-големия си конкурент за титлата Манчестър Сити. Лондончани стигнаха до успеха, въпреки че на почивката губеха, след като Гари Кейхил си отбеляза автогол. След почивката обаче Диего Коща изравни, а след това великолепни контраатаки завършиха с попадение на влезлия като резерва Вилиан и Еден Азар в самия край.

В самия край изнервените играчи на домакините предизвикаха меле. Грубо влизане на Агуеро в краката на Давид Луис му донесе червен картон, а между играчите на двата отбора започна остър спор с много бутане, в което се включиха всички футболисти и дори хора от пейките. Фабрегас удари шамар на Фернандиньо, а отговорът на бразилецът бе да го стисне за гушата и да го избута, а за тази реакция той също напусна терена с червен картон.

Челси записа осма поредна победа в шампионата и се откъсна на върха на класирането и вече има преднина от четири точки пред Манчестър Сити и Ливърпул, който играе утре.

Преди началото на двубоя футболистите запазиха минута мълчание в памет на загиналите играчи на бразилския Чапекоензе. Двата отбора започнаха агресивно двубоя. Във втората минута Еден Азар уплаши феновете на гостите след сблъсък с Фернандиньо. Белгиецът обаче се изправи, а в 15-ата минута можеше да открие резултата. Негов хубав удар мина встрани от лявата греда. Преди това Сити имаше претенции за дузпа, след като топката се удари в ръката на Кейхил, но основания за наказателен удар нямаше.

Най-доброто положение за "гражданите" дойде в 21-ата минута, когато Куртоа изби хубав удар на Агуеро. Малко по-късно в рамките на една минута двата отбора си размениха по една ситуация. Първо Фернандиньо прати топката в мрежата след центриране на Давид Силва и удар с глава. След това Азар бе изведен сам срещу Клаудио Браво, преодоля го, но реши да стреля към опразнената врата, а да подава и защитник на Сити изчисти.

В 34-ата минута Сити имаше великолепна възможност да открие резултата. Силва намери Сане в наказателното поле, а той свали топката на крака на Агуеро. Ударът на аржентинеца обаче бе блокиран от Аспиликуета. Две минути преди почивката отлично центриране на Де Бройне стигна до Агуеро, който стреля с глава, но топката мина встрани от вратата. В края на първото полувреме отборът на Гуардиола поведе, след като Хесус Навас центрира, а Гари Кейхил в опита си да изчити прати топката в мрежата зад Куртоа.

Второто полувреме започна с преимущество на домакините и положения пред вратата на Куртоа. Отличен пробив на Сане завърши с пас към Де Бройне, но ударът бе спасен от вратаря на лондончани. В 53-ата минута Гари Кейхил се опита отново да помогне на съперника, като изпусна Агуеро зад гърба си, но след това се реваншира, блокирайки топката, която летеше към мрежата.

Последва ситуация, която се оказа фатална за Сити. Хесус Навас намери Де Бройне, който бе пред опразнената врата. Белгиецът обаче заби топката в горната греда. След поредицата от пропуски на "гражданите" те бяха наказани. Дълго подаване на Фабрегас намери Диего Коща, който си спря топката обърна се и я заби в мрежата. Малко след попадението Агуеро пропусна поредната възможност, като отново Куртоа се намеси отлично. В 70-ата великолепна контраатака изведе Челси напред. Диего Коща изведе Вилиан и той с диагонален удар направи 1:2.

Отборът на Гуардиола се опита да натисне в опитите си да изравни, а мениджърът пусна в игра Яя Туре. В 78-ата минута Сити имаше сериозни претенции за дузпа. Маркос Алонсо изрита Хесус Навас в наказателното поле, но съдията не отсъди нищо. Изнасянето в предни позиции на домакините отвори пространства за контраатаките на гостите. В 90-ата минута Маркос Алонсо изведе Азар, който напредна и преодоля Браво, с което сложи край на интригата. В даденото от съдията продължение Серхио Агуеро получи червен картон за много грубо влизане в краката на Давид Луис. Това предизвика мелето между двата отбора, което завърши с червен картон за Фернандиньо.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЧЕЛСИ 1:3
1:0 - Кейхил (45-авт)
1:1 - Диего Коща (60)
1:2 - Вилиан (70)
1:3 - Азар (90)