"Местайя" видя резил и срещу последния (видео)

Отборът на Валенсия продължава да разочарова феновете си, като днес записа пореден слаб резултат - 1:1 у дома срещу последния Гранада в среща от 12-ия кръг на Ла Лига. Мехди Карсела-Гонсалес откри резултата в 45-ата минута, а в 47-ата Луиш Нани изравни. Валенсианци остават на отчайващото за тях 15-о място в класирането.

През първото полувреме гостите от "Лос Карменес" се опитаха да затворят пространствата пред Гийермо Очоя и да контраатакуват опасно. Домакините създадоха няколко добри положения, но нито едно от тях не беше достатъчно чисто. В 13-ата минута Очоя протегна ръка и спаси удар на Родриго Морено. В 27-ата Мартин Монтоя центрира много добра ниска топка в наказателното поле, Родриго насочи без забавяне, но вратарят на андалусците изби.

Нани също изпусна, след като не затрудни особено Очоя след удар с глава. Междувременно тимът на Лукас Алкарас изпусна няколко положения на скорост след несъсредоточена игра на "бяло-черните" защитници. В 45-ата Мехди Карсела-Гонсалес се вклини между двама бранители, напредна в наказателното поле и матира Диего Алвеш със силен удар - 0:1.

На почивката Чезаре Прандели смени десния бек Мартин Монтоя с друг кадър на Барселона - нападателя Мунир Ел Хадади. "Прилепите" започнаха летящо втората част. В 47-ата минута Жоао Кансело изведе Даниел Парехо в наказателното поле и той асистира на непокрития Луиш Нани, който се разписа отблизо - 1:1. В 52-ата топката отново попадна в мрежата на Гранада, но при вдигнат флаг за засада. Парехо центрира отляво, Марио Суарес стреля с глава, а Очоя направи силно спасяване. При добавката Родриго беше в засада.

Нани отправи неточни удара в 57-ата и 62-ата минути. В 74-ата Еляким Мангала предотврати втори гол във вратата на Алвеш. Опитите на "лос че" в края не бяха достатъчни. В 87-ата минута треньорът на гостите Лукас Алкарас беше изгонен. В крайна сметка двата тима взеха по точка.

Снимка: Marca