100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Шест гола и любопитен рекорд на "Опел Арена" (видео)

Майнц 05 спечели домакинството си на Фрайбург с 4:2 в среща от 11-ия кръг на Бундеслигата и остава в подножието на местата, даващи право на участие в евротурнирите. До последните секунди обаче отборът на Мартин Шмит трепереше за победата, защото в 85-ата минута гостите бяха направили 3:2. Карим Онисиво обаче донесе облекчението след грешка на защитниците и вратаря, слагайки точка на спора в добавеното време.

В 15-ата минута капитанът Нико Бунгерт спокойно засече с глава центриране на Юнус Мали и Майнц излезе напред. Само пет минути по-късно преднината на домакините беше удвоена след точно изпълнение на дузпа от страна на Мали. Техничарят дори беше накаран да изпълни наказателния удар втори път заради преждевременно влизане на негов съотборник в наказателното поле, но той не трепна.

Нещата обаче не бяха решени, защото Фрайбург играеше силно и имаше своите положения, но вратарят Йонас Льосъл имаше ден. Все пак в 67-ата минута и той се оказа безпомощен след ювелирно изпълнение на Винченцо Грифо.

Гостите обаче пак допуснаха лековат гол, който беше копие на първия. Този път другият централен защитник Щефан Бел нямаше как да сгреши и "05" отново дръпнаха с две попадения напред - 3:1.

Отличният до момента Льосъл сгреши в 85-ата минута и Нилс Петерсен пак върна интригата, но в крайна сметка трите точки останаха на "Опел Арена".

Мачът влиза в историята с това, че нападателят на Фрайбург Флориан Нийдерлехнер получи най-бързия жълт картон в историята на Бундеслигата, след като беше санкциониран още в 8-ата секунда.