Андерлехт надупчи Майнц

Андерлехт разби с 6:1 Майнц 05 в среща от Група “С” на Лига Европа. Белгийците водеха само с 3:1 до 89-ата минута, но в последните минути отбелязаха три гола, за да стигнат до сериозната разлика. Лукаш Теодорчик и Николае Станчиу отбелязаха по два гола, а по един добавиха Юри Тилеманс и Масимо Бруно. За германците почетният гол бе дело на Пабло Де Бласис.

В другия мач от групата Сент Етиен успя да обърне Габала в Азербайджан. Филип Озобич откри за домакините, но с попадения на Усама Танан и Роберт Берич французите успяха да стигнат до обрат.

При това положение Андерлехт и Сент Етиен са лидери в класирането с актив от осем точки. Майнц обаче все още има реални шансове за продължаване, тъй като е с пет точки. Габала пък няма актив и е на последно място.