Павел Дочев и компания затъват все повече (видео)

Воденият от Павел Дочев Ерцгебирге (Ауе) допусна трета поредна загуба във Втора Бундеслига и продължава да е сред последните три тима в класирането. Днес Ерцгебирге отстъпи с 1:2 у дома от Нюрнберг, който преди началото на сезона беше един от фаворитите за промоция, но се представя много под очакванията.

Резултата за гостите откри Кевин Мьохвалд в 44-ата минута, но в 60-ата Ники Адлер изравни. Победата за Нюрнберг донесе Гуидо Бургщалер в 78-ата минута.

В другите мачове от 12-ия кръг днес Хайденхайм андви Карлсруе с 2:1, а Фортуна (Дюселдорф) претърпя домакинска загуба с 0:3 от Динамо (Дрезден).

ЕРЦГЕБИРГЕ АУЕ - НЮРНБЕРГ 1:2
0:1 К. Мьохвалд (44)
1:1 Н. Адлер (60)
1:2 Г. Бургщалер (78)