Тошев игра четвърт час при загуба във Втора Бундеслига

Бившият голмайстор на Пирин (Благоевград) Мартин Тошев записа 15 минути при домакинската загуба на Ерцгебирге Ауе срещу Бохум с 2:4 в среща от осмия кръг на Втора Бундеслига. Роденият в село Крупник голаджия замени Филип Рийзе в 75-ата минута при резултат 2:3.

За отбора, воден от българския треньор Павел Дочев, точни бяха Кьопке и Скарлатидис, а за гостите се разписаха Вюрц, Ейшфелд, Гюмерах и Млапа. Срещата започна вихрено и до 14-ата минута двата отбора си бяха вкарали четири гола.

Ерцгебирге завърши мача и с човек по-малко след като Тиферт две минути преди края получи червен картон. С тази победа Бохум се изкачи на 6-то място с актив от 12 точки. Мартин Тошев и съотборниците му са 14-ти с актив от 7 точки.