Ново разочарование за Павел Дочев във Втора Бундеслига

Българският наставник Павел Дочев инкасира нов негативен резултат начело на Ерцгебирге (Ауе) в германската Втора Бундеслига. Този път "виолетовите" загубиха вкъщи с 1:3 от Унион (Берлин) в среща от 10-ия кръг и са в серия от три поражения в последните четири мача, с което вече са на 14-о място от 18 отбора.

Отборът на нашенеца поведе през първото полувреме чрез Марио Квешич в 20-ата минута, но три минути преди почивката столичани изравниха след попадение на Дамир Крейлах, като при атаката останаха съмнения за засада.

През втората част Унион пречупи Ерцгебирге с втори гол на Крейлах в 63-ата минута, а в 82-ата минута хърватският нападател изведе Стивън Скържибски, който с удар от над 20 метра прехвърли вратаря за крайното 3:1.

Мартин Тошев не беше в групата на домакините.

С тази победа бившият тим на Георги Василев се изкачи до втора позиция в класирането. В сряда на Унион предстои доста по-сериозно изпитание - гостуване на Борусия (Дортмунд) в турнира за Купата на Германия.