Ерцгебирге на Павел Дочев размаза съперник

Ерцгебирге (Ауе) на българския треньор Павел Дочев постигна категорична победа с 3:0 при гостуването си на Динамо (Дрезден) в мач от петия кръг на Втора Бундеслига. Фабио Кауфман вкара първия гол в 32-ата минута, а Симон Скарлатидис и синът на Андреас Кьопке Паскал Кьопке решиха всичко с две попадения в рамките на две минути малко след почивката.

Двата тима заедно спечелиха промоция за дивизията, след като през миналия шампионат завършиха на първите две места в Трета лига.

Нападателят Мартин Тошев остана на пейката за Ерцгебирге. Това е втори успех за "виолетовите" от Ауе от началото на първенството.

ДИНАМО (Дрезден) - ЕРЦГЕБИРГЕ (Ауе) 0:3
0:1 Кауфман (32)
0:2 Скарлатидис (53)
0:3 Кьопке (54)