Голов ураган на "Калдерон" (видео и галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид запази лидерската позиция след разгромна домакинска победа със 7:1 над последния Гранада в двубой от осмия кръг. Исаак Куенка изведе андалусците с попадение в 17-ата минута, но последва истински ужас за Гийермо Очоя, който цели седем пъти извади топката от мрежата. Яник Ферейра Караско (33, 44 и 61), Николас Гайтан (63 и 81), Анхел Корея (85) и Тиаго Мендеш (87) зарадваха публиката на "Висенте Калдерон".

С началото на двубоя момчетата на Диего Симеоне овладяха инициативата и атакуваха търпеливо. Изненадващо гостите от "Лос Карменес" поведоха с резултата след страхотен гол на Исаак Куенка в 18-ата минута. Бившият футболист на Барселона прати топката в близката сглобка на вратата на Ян Облак. Куенка вдигна кълбото и зрелищно стреля от въздуха от 18 метра, матирайки словенския страж.

Атлетико - Гранада - 7:1 "Дюшекчиите" отговориха със сериозен натиск и резултатът не закъсня. В 33-ата минута Гийермо Очоя направи грешка в изчистването на топката и Яник Ферейра Караско изравни с добавка от 12 метра. Минута преди края на полувремето белгийският национал направи пълен обрат. Анхел Корея намери Ферейра Караско, а стражът на южняците отново може да бъде винен заради неубедителната изява - 2:1. Номер 10 на Атлети стреля в близкия ъгъл, а южноамериканският вратар не действа съсредоточено.

Атлетико - Гранада - 7:1 След почивката финалистът в Шампионската лига набързо вкара още два гола в 61-ата и 63-ата минути. Гризман изпъкна с чудесен пробив по десния фланг и сервира топката на Ферейра Караско, който отблизо оформи своя хеттрик. В 63-ата Николас Гайтан покачи на 4:1 може би с първото си докосване в срещата. След няколко неуспешни опита за изчистване топката попадна в Гайтан, който реализира атрактивно. Чоло Симеоне запази силите на Коке и Гризман, а до края на двубоя Гранада продължи да се брани.

Атлетико - Гранада - 7:1 В последните 10 минути столичани вкараха още три гола. В 81-ата Гайтан се отчете с второ попадение, като отбраната на андалуския тим сякаш осъстваше. В 85-ата Анхел Корея отне топката пред наказателното поле и отново без кой знае какъв отпор напредна и отбеляза с удар от дъгата. В 87-ата Ферейра Караско нахлу в наказателното поле, беше блокиран, топката отново попадна в неговите крака и последва пас към непокрития Тиаго Мендеш. Португалският халф беше точен за 7:1 след прекрасно насочване в далечния горен ъгъл.

Атлетико беше вкарал едва 14 гола за 7 кръга в Ла Лига. "Рихобланкос" ще запазят по-добрата си голова разлика спрямо Реал Мадрид и след този кръг. "Дюшекчиите" вече се настройват за Шампионска лига в сряда вечер.