Три пъти по 1:0 за Атлетико (видео)

Финалистът от миналогодишното издание на Шампионската лига Атлетико Мадрид продължава да демонстрира завидна ефективност. Отборът на Диего Симеоне надви с 1:0 като гост Ростов и постигна трета победа с този резултат, като запази лидерската си позиция в група "D" с пълен актив от 9 точки. Единственото попадение за "дюшекчиите" вкара Яник Ферейра Караско в 62-ата минута.

През уикенда Ростов имаше тежко гостуване на Спартак (Москва), което загуби с 0:1. Отборът на Иля Данилянц изхаби много физически сили в този двубой, защото завърши с 9 човека. В същото време Атлетико разгроми със 7:1 Гранада и запази лидерската си позиция в Примера, а Ферейра Караско реализира първия си хеттрик с екипа на "дюшекчиите".

Диего Симеоне очаквано пусна като титуляр Фернандо Торес, който си партнираше в атака с Антоан Гризман. Коке и Габи действаха като двойка вътрешни халфове, а по крилата нападаха Ферейра Караско и Анхел Корея.

Ростов отново беше с петима защитници и двама нападатели в лицето на Сердар Азмун и Дмитрий Полоз.

Атлетико можеше да поведе още във 2-ата минута, но Корея направи невероятен пропуск. Той стигна пръв до топката, след като Сослан Джанаев бе избил изстрел на Ферейра Караско, но не уцели вратата. Стражът на домакините показа чудесен рефлекс в още няколко епизода преди почивката, но като цяло защитата на Ростов действаше стабилно и не оставяше свободни пространства за офанзивните футболисти на "дюшекчиите". Гризман беше почти незабележим, а на Фернандо Торес му бе трудно срещу тримата централни бранители и рядко играеше с топката.

През втората част натискът на Атлетико се засили, а за това помогна и включването на Кевин Гамейро на мястото на Анхел Корея. В 59-ата минута Торес беше близо до гола след центриране на Хуанфран, но малко не му достигна да преодолее Джанаев. В 62-ата минута обаче вратарят на руснаците нямаше какво да стори. Центриране от десния фланг стигна до заелия добра позиция Ферейра Караско и белгиецът отблизо разстреля Джанаев пред погледа на Игор Киреев.

Веднъж излезли напред в резултата, гостите нямаха никакви проблеми. Ростов стигна само до един удар с глава на Азмун, но той по никакъв начин не затрудни Ян Облак. В края на мача като резерва за домакините се появи и бившият халф на Лудогорец Андрей Препелица.

РОСТОВ - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 0:1 (0:0)
0:1 Я. Ферейра Караско (62)