Ливърпул с пета поредна победа след обрат срещу Суонзи (видео)

Ливърпул измъкна пета поредна победа във всички турнири, след като стигна до обрат с 2:1 като гост на Суонзи. Лирой Фер (8') изведе "лебедите" напред, но след почивката мърсисайдци показаха обичайния си агресивен и нападателен футбол и стигнаха до пълен обрат чрез Роберто Фирмино (54') и Джеймс Милнър (84'). Това постави бъдещето на Франческо Гуидолин под още по-сериозни въпросителни.

Борха Бастон започна като титуляр за домакините за сметка на Фернандо Йоренте, който е контузен. Една промяна бе направил и Юрген Клоп - Деян Ловрен замени Рагнар Клаван в центъра на отбраната. Лорис Кариус отново започна на вратата на мърсасайдци, а Коутиньо, Фирмино и Мане действаха в атака за гостите.

В петата минута "лебедите" получиха страхотна възможност, след като отбраната на Ливърпул изпусна Бастон, който засече с глава центриране на Раутлидж, но от малкото наказателно поле испанецът стреля много неточно. Три минути след това Суонзи обаче излезе напред. Отбраната на мърсисайдци проспа първия корнер пред вратата на Кариус, който също не се ориентира добре. Бастон игра с глава на далечната греда, Ван дер Хоорн продължи топката към Лирой Фер, който засече пред голлинията. Гостите претендираха за засада, но повторенията показаха, че такава няма.

В 20-ата минута Адам Лалана напусна принудително заради контузия и гостите останаха за няколко минути с човек по-малко, докато Даниел Стъридж се подготви да влезе в игра. В 39-ата минута Стъридж падна в наказателното поле, след като Раутлидж протегна ръка към него. Нападателят се строполи доста лесно, което му донесе жълт картон за симулация - решение, бурно оспорвано от Юрген Клоп.

Натискът на Ливърпул не даде резултат до края на първата част и мърсисайдци се оттеглиха на почивка с гол пасив.

Ливърпул започна много агресивно второто полувреме. Удар на Мане бе изчистен от голлинията от Амат, а в 54-ата минута Роберто Фирмино изравни. Коутиньо изпълни пряк свободен удар, който попадна в стената, след това Хендерсън центрира в наказателното поле, а бразилецът засече с глава - 1:1. Няколко минути след това Коутиньо бе много близо до втори гол, но ударът му от границата на наказателното поле премина на сантиметри встрани.

Последваха пропуски на Мане и Стъридж, а в 83-ата минута Ранхел събори Фирмино в наказателното поле при едно разбъркване пред вратата на Фабиански - дузпа за Ливърпул. Джеймс Милнър бе точен от бялата точка, с което направи обрата пълен. Две минути след това Коутиньо можеше да покачи, стреляйки силно от малък ъгъл, но Фабиански спаси.

В добавеното време Ван дер Хоорн пропусна да изравни, след като бе изпуснат от отбраната и от границата на вратарското поле засече центриране към него, но прати топката встрани.

С успеха Ливърпул излезе на второ място във временното класиране с актив от 16 точки. Суонзи остава с четири пункта, като последната шампионатна победа на "лебедите" бе още в първия кръг.