Байндър е световен шампион за сезон 2016 в Moto3 (Видео)

Брад Байндър се увенча със световна титла в Moto3, след като финишира втори на испанската писта "Арагон" с оставащи четири състезания до края на сезона. Състезателят на KTM се нуждаеше от първо или второ място, за да си осигури титлата още днес, а преднината му бе от 106 точки спрямо втория в класирането Енеа Бастианини.

A photo posted by MotoGP (@motogp) on Sep 25, 2016 at 3:18am PDT

Хорхе Наваро от Honda спечели Гран При на Арагон с време от 39:56.973 минути, с което от трето място преди този уикенд се изкачи с едно по-напред и измести с четири точки Бастианини, който финишира трети. Наваро попречи на световния шампион да постигне шестата си победа за сезона, оставайки го на 0.030 секунди зад себе си.

"Все още не усещам реално какво се случва. Състезанието беше трудно. До последните метри не беше ясно как ще финишираме. Последният завой ми костваше победата тук. Загубихме тази битка, но спечелихме войната, от което съм много щастлив", заяви развълнувано Байндър, който стана първият мотоциклетист от Южна Африка, спечелил титла в който и да било Гран При клас от 1980 година насам.

От следващия сезон Брад ще се състезава с новия отбор на KTM в Moto2, където ще си партнира с Мигел Оливейра.