Чочев и Тонев гледат отблизо "българското" дерби в Серия "А"

Националите на България Ивайло Чочев и Александър Тонев изгледаха от резервната скамейка сблъсъка между техните отбори Кротоне и Пескара в мач от 4-ия кръг на Серия "А". Двубоят се игра в Пескара, а родните футболисти така и не влязоха в игра.

Домакините от Кротоне завършиха първата част с преднина след гол на Марчело Трота, който пристигна от Сасуоло преди две седмици. Нападателят се възползва от грешка в защитата на гостите от Сицилия и вкара своя първи гол за клуба. Втората част Илия Несторовски изравни също с дебютното си попадение за клуба. Това стана в 66-ата минута. Македонецът бе точен с удар отблизо. До края а срещата двата тима се опитаха да стигнат до победата, но срещата завърши 1:1.

Точката е историческа за Кротоне, тъй като е първа в калчото след историческото първо влизане в Серия "А". Така бе прекъсната серията от три поредни поражения. "Розовите" пък също останаха без победа, а за този сезон. Двата тима са единствените без победа от началото на сезона.