Албания надхитри Македония в доиграването

Албания успя да вкара гол на Македония в доиграването на световната квалификация от Група "G" и да спечели с 2:1. В понеделник вечер двубоят на стадиона в Шкодра беше прекратен в 76-ата минута заради разразила се буря. От 15:00 часа днес двата тима доиграха оставащите 14 минути от редовното време, преди да е заваляло наново. В 13-ата от тях Беким Балай намери път към македонската мрежа, донасяйки успеха на своя тим.

В даденото от съдията добавено време гостите пропуснаха да изравнят, след като Етрит Бериша отрази опасен изстрел на Стефан Ристовски с глава, а при последвалото разбъркване македонците претендираха за дузпа, но не получиха такава.

Армандо Садику (9') и Езгян Алиоски (51') бяха вкарали головете снощи.

На трибуните днес обаче се завърнаха само 4000 зрители и то след като албанците бяха обявили свободен вход.

В другите мачове от тази група снощи Испания разнищи Лихтенщайн с 8:0 у дома, а Италия срази Израел с 3:1 като гост.

В следващия кръг на 6 октомври Албания гостува на Лихтенщайн, а македонците приемат Израел.

АЛБАНИЯ - МАКЕДОНИЯ 2:1 (след доиграване)
1:0 Садику (9)
1:1 Алиоски (51)
2:1 Балай (89)