Порой прекрати дербито между Албания и Македония

Балканското дерби между Албания и Македония в група "G" на световните квалификации бе прекратено преждевременно, след като над стадион "Лоро Боричи" в Шкодра се изсипа истински порой. В 77-ата минута при резултат 1:1 съдията Хюсеин Гьочек от Турция взе решение да прекъсне мача. Той изчака десетина минути, за да види дали времето ще се оправи, но това не се случи и в крайна сметка бе взето решение двубоят да бъде прекратен.

Иначе Албания поведе в 9-ата минута, когато Садику бе изведен с далечен пас, овладя на гърди и финтира защитник, след което прати кълбото в мрежата.

Македония пък изравни в 51-ата минута с попадение на Алоски, който се възползва от грешка при изнасянето на топката от домакините, открадна кълбото, напредна и хладнокръвно реализира за 1:1.