Германия срази Нигерия във втория полуфинал

Германия се класира за финала на олимпийския турнир по футбол за мъже в Рио де Жанейро. На полуфиналите Бундестима спечели с 2:0 срещу Нигерия и в мача за олимпийското злато ще се изправи срещу домакина Бразилия, който по-рано днес разгроми Хондурас с 6:0. На "Коринтианс Арена" Лукас Клостерман откри резултата още в деветата минута с удар отблизо след асистенция на Макс Майер.

Воденият от капитана Джон Оби Микел африкански състав беше близо до изравняване малко по-късно, но вратарят Тимо Хорн спаси удар на Садик Умар. Точно преди почивката голмайсторът Клостерман блокира удар на Амину Умар.

През втората част Серж Гнабри пропусна да вкара втори гол за германците, но минута преди края на редовното време Нилс Петерсен оформи крайното 2:0. Двубоят между Бразилия и Германия в Рио идва само две години след разгрома на Бундестима със 7:1 срещу "селесао" на полуфиналите на Мондиал 2014.