Бразилия с Неймар полетя към финала след 6:0 (видео)

Мъжкият футболен отбор на Бразилия помете с 6:0 Хондурас в първия полуфинал от Олимпийските игри в Рио де Жанейро. На "Маракана" капитанът на домакините Неймар поведе своите към успеха с най-бързия гол в историята на Игрите (още в 15-ата секунда), а в 90-ата отбеляза и дузпа за крайното 6:0. На финала в събота бразилците ще срещнат победителя от другия полуфинал между Нигерия и Германия.

Едва 15 секунди след началото на срещата Селесао вече водеше в резултата. Джон Паласиос сбърка пред собственото наказателно поле, Неймар отне топката, а след това звездата на Барселона имаше късмет, че вратарят изби кълбото в неговото коляно, след което топката влезе в мрежата - 1:0. След гола Ней Джуниър получи болки в крака и трябваше да бъде изнесен с носилка. Две минути по-късно капитанът на бразилците се завърна на терена, за да дирижира с майсторство своя тим.

Хондурас отговори единствено с по-груба игра и много нарушения, като най-често Неймар беше на тревата. В 26-ата минута "златистите" удвоиха аванса си: Луан изведе отляво Габриел Жезуш, който технично търкулна топката покрай вратаря. В 30-ата бразилците вече водеха с 3:0 след голов пас от крака на Неймар. Габриел Жезуш надбяга бранител, излезе сам срещу вратаря и хладнокръвно реализира за 3:0.

В началото на втората част резултатът набъбна на 4:0. След изпълнение на корнер Маркиньос беше непокрит и отблизо вкара четвъртия гол. В 64-ата Неймар изпълни много добре пряк свободен удар, но хондураският страж се придвижи и изби коварния изстрел.

В 75-ата Ней отново имаше възможност за голов удар от фал, но топката премина до гредата. В 79-ата бразилците реализираха пети гол. Фелипе Андерсон центрира и Луан с лекота отбеляза за 5:0. В последните минути Хондурас създаде няколко опасности пред вратата на своя съперник, но без резултат. В добавеното време на срещата Неймар вкара за 6:0 от дузпа.