Маркес: 50 на 50 бе дали ще финиширам

Лидерът в генералното класиране на MotoGP Марк Маркес размести рамото си след инцидент по време на третата тренировка през уикенда на "Ред Бул Ринг", което направи десетия кръг от шампионата още по-труден за Honda. Липсата на ускорение при завои пък бе главната пречка на отбора. През 2013 година Маркес извади същото рамо на "Силвърстоун", но стана герой след впечатляващо представяне и подиум. В Австрия обаче той остана пети на 11 секунди зад Яноне, но със сигурните 2.5 секунди от шестия Винялес и пет секунди пред съотборника си Дани Педроса.

"Исках да се представя по-добре в Австрия, но все пак продължавам да имам немалка преднина в класирането. Лоренсо взе пет точки повече от мен, а Роси само две. Не съм доволен обаче от начина, по който трябваше да се борим и проблемите ни още в началото. Бе 50 на 50 дали ще финиширам или ще направя катастрофа. Излязох доста широко още при първия завой и почти се ударих. Същото стана и при третия, така че си помислих, че трябва да вляза в ритъм и да внимавам за Винялес. Ducati бяха доста по-добри от нас, а силната точка на Yamaha бе в постоянството на ускорението. Още преди старта, виждайки колко бързо се покачва температурата на пистата, бях почти убеден, че ще си остана на пето място, от което и стартирах. Хубавото е, че главният ни противник Yamaha финишираха малко преди нас, а на подиума успя да се качи само Лоренсо", заяви Маркес.

Маркес продължава да бъде водач във временното класиране със съответно 43 и 57 точки пред състезателите на Yamaha Лоренсо и Роси.

"Ducati бяха бързи в Катар, а в Австрия още по-бързи. Идват някои кръгове с писти като "Бърно" следващия уикенд, където те отново могат да бъдат страхотни. Да, нашият главен противник е Yamaha, но не подценяваме Ducati. Може би няма да бъдат постоянни както японците, но имат много добър мотор", завърши Маркес.